Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (ÇÖZÜM)

Instagram hesabımı yanlışlıkla sildim (ÇÖZÜM)

Instagram ile ilgili güncel ve popüler sorunlardan birisi olan yanlışlıkla hesap silme işlemi çoğu kullanıcının başına gelebilecek talihsiz bir olaydır. “Yanlışlıkla nasıl hesap silinir yahu ?” dediğinizi duyar gibiyim. Bu işlemi dondurma işlemiyle karıştıran veya direkt olarak hatalı işlem yapan kullanıcı oranı oldukça yüksek.

Bu noktada unutmaması gereken konu Instagram, facebook ve whatsapp gibi ortak bünyede barınan uygulamalar için konuşacak olursak bu uygulamalar siz silme talebi oluştursanız bile bu verileri direkt olarak silmez. Bir süre (belki sürekli) depolar ve bu süreç zarfında gerekli yerlere başvurularınızı yaparak hesabınızda geri ulaşabilirsiniz.

Hesabınız gerçekten silindi mi ?

Bunun kontrolü sağlamanın 2 farklı yöntemi mevcut. İlk olarak Instagram web üzerinden kullanıcı adınızı girerek eski profil sayfanıza ulaşmaya çalışın ( Örn : https://instagram.com/kullaniciadi ). Web üzerinden bu adrese ulaşmaya çalıştığınız taktirde eğer profile erişemiyorsanız ilk adım başarı ile sonuçlandı demektir.

İkinci adımda ise mobil uygulama üzerinden arama bölümünde eski kullanıcı adınızı arayın ve sonuçlarda hiç bir şekilde çıkmadığından emin olun.

Eğer 2 şekilde de profilinize erişemiyorsanız, evet profiliniz silinmiş. Merak etmeyin devam eden adımlarda hesabınıza nasıl geri erişebileceğiniz ile ilgili bilgileri paylaşacağız.

Adres : https://help.instagram.com/contact/1652567838289083

Adımlar

Yukarıda yer alan adrese girin ve aşağıdaki hiyerarşiye uyarak sırasıyla adımları takip ederek sayfayı tamamlayın.

  1. Bu hesap bir işletmeyi, ürünü veya hizmeti temsil etmek için mi kullanılıyor? Hayır.
  2. Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız? Hatasız Doldurunuz.
    Instagram Kullanıcı Adınız? Hatasız Doldurunuz.
  3. E-posta adresiniz? Hesabınızın çalınmadan önceki normal Instagram e-posta adresini giriniz.
  4. Hangi ülkeden yazıyorsunuz? Türkiye

Bu işlemleri tamamladıktan sonra Instagram’ın insiyatifine kalmış süre içerisinde size yazmış olduğunuz mail adresinize bir e-posta gönderiliyor ve bu postada yapılması istenilen asıl aksiyon şu şekilde;

Mailde yer alan sayıları büyük bir A4 kağıdına yazıyorsunuz, sonrasında A4 kağıdını ve sizin yüzünüzü açık bir şekilde aynı anda alacak şekilde (SELFIE) resminizi çekiyorsunuz.

Sonrasında bu resmi Instagram ‘ın size göndermiş olduğu maile cevap olarak gönderiyorsunuz. Hemen ardından, 48 saat içinde size yeni bir mail geliyor ve mailin içeriğinde bir link yer alıyor olacak, bu linkte tıkladığınızda;

Instagram ‘ın Yeni şifre belirleme sayfasına yönleneceksiniz. Ondan sonrasında yeni şifrenizi belirleyip, Hesabınıza kolayca giriş yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken hususlar;

Bu işlemler doğrultusunda hesabınızı kurtarabilmek için daha önce Instagram profilinizde kendi fotoğrafınızı paylaşmış olmanız gerekiyor.


instagram video indir