Instagram kişi engelleme ve engel kaldırma nasıl yapılır ?

Instagram kişi engelleme ve engel kaldırma nasıl yapılır ?

Son zamanlarda tarafımıza en çok ulaşan ve sıkça sorulan sorulardan birisi olan instagram kişi nasıl engelleme nasıl yapılır ? ve instagram engel kaldırmasoruları oldu.

Öncelikle şunu belirtmemizde fayda var. Engellemek istediğiniz kullanıcıyı engelledikten sonra tekrar engeli kaldırmak için profiline girip engeli kaldırmanız gerekiyor. Aksi taktirde engellediğiniz kişi hiçbir şekilde sizi takip edemiyor ve direkt mesaj gönderemiyor. Siz engellemiş olduğunuz kullanıcının profiline erişebilir ve profili açık ise gönderilerini görebilirsiniz.

Instagram kullanıcı engelleme

1) Engellemek istediğiniz kullanıcının profiline girin ve ekranın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta ikonuna tıklayın.

2) Karşınıza çıkan menüde en üst seçenek olan “Kullanıcıyı Engelle” yazısına tıklayın ve işlem tamamiyle bu kadar. Artık bu kullanıcıyı engellediniz sizinle hiçbir şekilde etkileşim içerisinde olamayacak.

Instagram kullanıcı engeli kaldırma

1) Engellemiş olduğunuz kullanıcının profiline girdiğiniz zaman “Engellemeyi Kaldır” butonuna tıklayarak kolayca engeli kaldırabilirsiniz.

Kullanıcı engelleme özelliği kesinlikle böyle bir platformda olması gereken bir özellik. Kişisel fotoğraflarınızı, videolarınızı paylaştığınız bir platformda istemediğiniz kullanıcıların sizin fotoğraf ve videolarınıza erişmesi ve bunları görüntüleyebilmesi oldukça can sıkıcı bir durum olurdu.

Bu özelliği kullanarak aynı zamanda daha önce sizi takip etmesine izin verdiğiniz fakat şu anda istemediğiniz kullanıcıları engellerseniz sizi takip etmeyi bırakmış sayılırlar ve sizin profilinizi görüntüleyemezler.

instagram video indir