Instagram nedir ? nasıl kullanılır ?

Instagram nedir ? nasıl kullanılır ?

Instagram, 2010 yılının ekim ayında Kevin Systrom tarafından kurulan ücretsiz fotoğraf filtreleme ve paylaşma uygulaması olarak kullanıma sunulmuştur. Kullanıcıların seçtiği fotoğraflara dijital filtre uygulama imkanı sunan ve instagram dahil olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinde ücretsiz olarak paylaşma imkanı sunan ücretsiz mobil uygulamadır.

4:3’lük çerçeve oranı içerisine sığan fotoğraf kareleri üzerinde profesyonel ama bir o kadarda basit düzenlemeler yapabilmenizi sağlayan bu uygulama başlangıç olarak iPhone, iPad ve iPod Touch cihazları için kullanıma sunuldu.

Daha sonra 2012 Nisan’da Android 2.2 (Froyo ve üstü) versiyonu ve üstü için yayınlandı. Bununla birlikte 21 Nisan 2012 tarihinde Facebook, şirketi (13 çalışanı ile birlikte) yaklaşık 1 milyar dolar nakit karşılığında satın aldı. Günümüzde 25  farklı dilde aktif olarak kullanılmaya ve Facebook tarafından geliştirilmeye devam etmektedir.

Nasıl yapılır ?” kategorisindeki yazılarımızı inceleyerek instagram kullanımı hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uygulayabileceğiniz fotoğraf filtreleri ;

instagram video indir